Pouzar

On Line rezervace - Fitness Pouzar

Kickbox aerobic


KICKBOX AEROBIC

Je zábavné, energické a velice intenzivní fitness cvičení, jehož základem je kombinace prvků kickboxu a dalších bojových sportů. Na rozdíl od klasického bojového tréninku je tato fitness disciplína doprovázena hudbou, která zvyšuje zábavnost i intenzitu cvičení.

Důležitou skutečností je, že Kickbox aerobic se cvičí ve vysokém aerobním tempu. Od počátečního rozehřátí až po závěrečnou zklidňující část  se jedná o nepřetržitou vytrvalostně-silovou zátěž (140-160BPM). Je to cvičení vhodné pro všechny, kteří chtějí zkusit něco nového. Je určen také pro ty, které bojové sporty lákají, ale na druhou stranu se chtějí hlavně protáhnout a zacvičit si. Není naopak vhodný pro starší lidi, lidi s kardiovaskulárními problémy a těhotné ženy, nejsou k němu třeba žádné speciální pomůcky. Doporučují se však bandáže pro zpevnění rukou, které napomáhají správnému provedení základních chvatů.

Kickbox aerobic zvyšuje celkovou fyzickou kondici. Zaměřuje se na svaly dolních končetin a hýždí, v pozadí nezůstávají ovšem ani svaly břišní, pažní a zádové. Při hodině kickbox aerobicu spálíte velké množství energie. Kickbox aerobic se proto hodí, pokud chcete zhubnout pár kilo, nebo si udržet svou váhu bez speciálních diet.

Dalšími benefity tohoto typu cvičení jsou :

  • Výraznější rozvoj kardiovaskulárního systému
  • Tvaruje a posiluje hlavní svalové skupiny
  • Zvyšuje sílu, vytrvalost a odolnost vůči anaerobním stavům, vybíjí stres
  • Zlepšuje koordinaci pohybů a stabilitu horní i dolní poloviny těla
  • Podílí se na budování zdravého sebevědomí


Rozvrhy lekcí Ceník služeb